OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Zwykła 22.01.2023

 1. Dziś o godz. 15.30 ostatnie Nieszpory kolędowe. O godz. 17.30 w kościele w Czarnym Lesie XXVII Rudzkie Spotkanie Kolędowe.
 2. W poniedziałek po mszy św. wieczornej w domu parafialnym Spotkanie Rady Parafialnej.
 3. We wtorek rozpoczynamy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Początek o godz. 18.30 konferencją ks. Grzegorza Strzelczyka pt.: Powrócić do źródeł modlitwy. Konferencje o godz. 18.30 oraz adoracje ok. godz. 20. będą otwarte także dla osób, które się nie zapisały na Seminarium.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannych mszach św. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego.
 5. W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu poświęcamy gromnice. O godz. 17 cicha adoracja, a o godz. 18 po przewie feryjnej wracamy do mszy św. szkolnych. Podczas niej poświęcimy także świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Święto Ofiarowania obchodzone jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
 6. W czwartek po mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.
 7. W piątek wspomnienie św. Błażeja. Po mszach św. udzielimy błogosławieństwa mającego nas chronić od chorób gardła.
 8. W piątek o godz. 8.30 zapraszam mężczyzn do pomocy w demontażu stajenki i dekoracji świątecznych.
 9. W piątek od 8.30 objazd chorych. Zgłoszenia w zakrystii albo kancelarii.
 10. W piątek od 17 okazja do spowiedzi. Ze względu na konieczność uczestnictwa ks. Proboszcz jako Dziekana w wizytacjach biskupich w dekanacie kochłowickim w piątki, zwłaszcza w Wielkim Poście, przed mszami wieczornymi może nie być możliwości spowiedzi.
 11. W sobotę o godz. 9 zapraszamy na nordic walking z Panią Dyrektor i Farorzem. Trasa będzie miała około 5 km, po czym dla chętnych kawa i herbata na farze. Wyjścia będą miały charakter cykliczny w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Zbiórka o 9 na parkingu przy kościele.
 12. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Agaty na mszy o godz. 7.30 poświęcimy chleb. Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na inwestycje w naszej parafii.
 13. W przyszłą niedzielę o godz. 17 w domu parafialnym zapraszamy na konferencję p. psycholog Magdaleny Adler pt.: Bliżej siebie, bliżej szczęścia… o miłości małżeńskiej. Po spotkaniu kawiarenka dla małżonków.
 14. Oaza Dzieci Bożych zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat, na bal karnawałowy 4.02 od 10:00 do 12:00, w domu parafialnym. Podczas balu odbędzie się konkurs na najbardziej pomysłowe przebranie. Wstęp wolny.
 15. W zakrystii można nabyć gromnice.
 16. Dostępna jest nasza gazetka, w której m.in. przeczytamy sprawozdanie ks. Proboszcza z całorocznej działalności, parafialną statystykę porównawczą oraz relacje z wydarzeń parafialnych ostatniego miesiąca.
Menu