OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV Niedziela zwykła 11.09.2022

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. We wtorek po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie, a o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
 3. W środę przypada nasze święto patronalne Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 7.00 odprawimy mszę św. za wszystkich Parafian, po niej poświęcimy przyniesione krzyże.
 4. Po mszy św. porannej w środę spotkanie odpowiedzialnych Róż Różańcowych.
 5. W czwartek o godz. 17 cicha adoracja, a o godz. 18 msza św. szkolna.
 6. Schola dziecięca rusza po przerwie wakacyjnej. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do śpiewania w naszej scholi. Pierwsza próba w czwartek o godzinie 17:00 w salce. Schola włącza się w oprawę muzyczną czwartkowych mszy św. szkolnych oraz mszy św.
  niedzielnych o godz.11.30.
 7. Spotkanie rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii św., w czwartek 16 września o godz. 18.45 w Domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 8. W piątek od 8.30 z Komunią św. odwiedzimy chorych i starszych parafian przed odpustem. Proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.
 9. Pierwsze spotkanie po wakacjach KSM odbędzie się w piątek po mszy św. wieczornej.
 10. Uroczystości odpustowe obchodzone będą w najbliższą niedzielę. Msza św. o godz. 10 będzie sprawowana w int. małżonków obchodzących w tym roku 20-tą rocznicę ślubu. Prosimy zgłaszać małżonków jubilatów w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Suma
  odpustowa o godz. 11.30. Kazania odpustowe wygłosi ks. Michał Chlubek, proboszcz w parafii Mysłowicach-Ławkach. Dzieci, które w tym roku były w I Komunii św. /wcześniaki i kl. IV/ zapraszam do udziału w sumie odpustowej w strojach komunijnych.
 11. Chcemy stworzyć całoroczny kalendarz wydarzeń w naszej parafii. Bardzo proszę odpowiedzialnych grup parafialnych o podanie planowanych wydarzeń i eventów.
 12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w czwartek 22.09. o godz. 19,00
 13. We wtorek w godz. 0d 16 do 18.30 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. Zapisy u Proboszcza.
 14. Zachęcamy do czytania czytań oraz śpiewania psalmów w czasie mszy św. Można wpisywać się na konkretną mszę św. w panelu, który można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności/Posługa Lektorów.
 15. Przyjmowanie komunii św. w naszym kościele: jeśli jest dwóch rozdających komunię na mszy św. to od strony zakrystii komunia jest rozdawana do ust, po drugiej stronie na rękę. W przypadku jednego rozdającego najpierw przyjmujący na rękę, później osoby przyjmujące do ust.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Menu