OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.07.2022

 1. We wtorek przypada odpust Porcjunkuli, który można uzyskać pod zwykłymi warunkami.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy tydzień miesiąca. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego.
 3. W czwartek o godz. 17 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek po mszy św. porannej nabożeństwo do NSPJ, wieczorem dodatkowa msza św. o godz. 18.
 4. W sobotę dodatkowa msza św.o godz. 7, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta będzie specjalna przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 6. W sierpniu zachęcamy do trzeźwości i abstynencji.
 7. W okresie wakacyjnym msze św. są sprawowane w następującym porządku: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7, we wtorki i czwartki o godz. 18, w soboty o godz. 16, w niedzielę tylko do południa o godz. 7.30, 10 i 11.30.
 8. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki po mszach św., we wtorki w godz. 16.30-17.30.
 9. Trwają internetowe zapisy na 43. Halembską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, przez stronę internetową do 7 sierpnia. Zapisy stacjonarne w kościele pw. Bożego Narodzenia w Halembie w dzisiejszą i następną niedzielę. Koszt: 2 noclegi w Częstochowie 85zł, 1 nocleg w Częstochowie 60zł, dla osób z własnym noclegiem w Częstochowie koszty organizacyjne w wysokości 35zł.
 10. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd autokarowy na Dzień Halembski na Jasnej Górze, który odbędzie się w czwartek 18 sierpnia. Koszt przejazdu 20zł.
 11. Również w zakrystii można zapisywać się na wyjazd autokarem na Pielgrzymkę Kobiet do Piekar Śląskich 21 sierpnia. Wyjazd organizowany jest przez parafię w Starej Halembie. Koszt 30zł. Wyjazd z Halemby spod Hali Sportowej o godz. 7, powrót po nieszporach.
 12. Przyjmowanie komunii św. w naszym kościele: jeśli jest dwóch rozdających komunię na mszy św. to od strony zakrystii komunia jest rozdawana do ust, po drugiej stronie na rękę. W przypadku jednego rozdającego najpierw przyjmujący na rękę, później osoby przyjmujące do ust.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Menu