OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2022

 1. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe wraz z procesją dookoła kościoła o godz. 15.30.
 2. W oktawie Bożego Ciała procesje teoforyczne wokół kościoła: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po mszy św. wieczornej, w środę po mszy św. porannej.
 3. We wtorek po mszy św. wieczornej kolejna Kawa u Farorza. Tematem przewodnim spotkania będzie pytanie: czy możliwe jest przezwyciężenie rozdźwięku między duchowieństwem a wiernymi.
 4. W czwartek o godz. 9. msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego.
 5. W czwartek o godz. 17. cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 7. W ubiegłą niedzielę wybraliśmy pozostałych czterech członków Rady Duszpasterskiej Parafii. Są nimi: Aneta Błachuta, Monika Fraj, Anna Pogorzałek, Bogumiła Wasiek. Pierwsze spotkanie nowej Rady odbędzie się na początku września. Radzie ustępującej dziękujemy za pięcioletnią posługę.
 8. Rozstrzygnęliśmy konkurs na wykonanie rozbudowy instalacji fotowoltaicznej, który wygrała firma 299.pl. Koszt rozbudowy to ok. 160tys. zł. Biorąc pod uwagę koszt wykonania równocześnie nowego ogrzewania nie mamy całkowitych środków na rozbudowę instalacji fotowoltaicznej. Ale poradzimy sobie.
 9. Zachęcamy do czytania czytań oraz śpiewania psalmów w czasie mszy św. Można wpisywać się na konkretną mszę św. w panelu, który można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności/Posługa Lektorów.
 10. Trwają internetowe zapisy na 43. Halembską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy przez stronę internetową potrwają do 7 sierpnia. Zapisy stacjonarne w kościele pw. Bożego Narodzenia w Halembie w niedziele 24 i 31 lipca oraz 7 sierpnia. Koszt: 2 noclegi w Częstochowie 85zł, 1 nocleg w Częstochowie 60zł, dla osób z własnym noclegiem w Częstochowie koszty organizacyjne w wysokości 35zł.
 11. Zmiana w przyjmowaniu komunii św. w naszym kościele. Jeśli będzie dwóch szafarzy na mszy św. to od strony zakrystii komunia będzie rozdawana do ust, po drugiej stronie na rękę. W przypadku jednego szafarza najpierw przyjmujący na rękę, później osoby przyjmujące do ust.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć Gość Extra tym razem poświęcony cudom eucharystycznym w cenie 12zł. W przyszłą niedzielę otrzymamy  przedwakacyjny, specjalny numer Znaku Krzyża, w którym oprócz innych ciekawych tekstów zamieszczamy wywiad z ks. Przemkiem dot. nowego otwarcia Muzeum Archidiecezjalnego  oraz  dodatkowe strony z kolorowymi zdjęciami. Zachęcamy do nabywania i czytania.
Menu