OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 8.05.2022

1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest dniem szczególnej modlitwy o nowe powołania. Kolekta przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe.

2. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej. O godz. 17. nabożeństwo dziękczynne dzieci I komunijnych.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.30, w środy i soboty po mszy św. porannej, w niedziele i święta o godz. 15.30. W czasie nabożeństw po południu nie zawsze będzie okazja do spowiedzi św.
4. W poniedziałek o godz. 18.45 spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela.

5. We wtorek o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.

6. W czwartek o 17 cicha adoracja, o 18 msza św. szkolna.

7. W piątek Dzień Fatimski. Nie będzie nabożeństwa majowego o 17.30, natomiast po wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo fatimskie. O godz. 18 msza św. w intencji Rycerzy Kolumba w naszej parafii z okazji rocznicy zawiązania się grupy w naszej parafii

8. W Sobotę pielgrzymka dzieci I komunijnych.

9. W przyszłą niedzielę msza św. o godz. 10 odprawiona będzie w int. małżonków obchodzących w tym roku jubileusz 30. rocznicy małżeństwa. Proszę zgłaszać małżonków jubilatów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

10. Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 20 lat na jednodniową wycieczkę parafialną w góry w sobotę 14. maja. Koszt 20 zł. Zapisy w kancelarii u Weroniki Jarczyk.

11. W czerwcu wybierzemy nową Radę Duszpasterską Parafii. Do nowej Rady z urzędu wejdą: Marcin Buballa, Leon Fojt, Anna Jarczyk, Monika Saternus; z nominacji Proboszcza: Katarzyna Borys, Bożena Hamer, Kazimierz Myszur, Mateusz Słupik. Pozostałe cztery osoby zostaną wybrane przez Parafian w niedzielę 12 czerwca. Od 15 do 29 maja do skrzynki z tyłu kościoła można wrzucać nazwiska kandytatów, których lista zostanie ogłoszona w niedzielę 5 czerwca. Każdy kandydat zostanie zapytany o wolę uczestnictwa w wyborach. Rada Duszpasterska jest ciałem doradczym, ale jej członkowie powinni także konkretnie pomagać w działalności duszpasterskiej.

12. W sobotę 21 maja o godz. 19 w restauracji „Barwy Śląska” w Śmiłowicach odbędzie się bal parafialny. Uczestników prosimy o kontakt z Proboszczem.

13. Festyn Parafialny odbędzie się w sobotę 4 czerwca.

14. W związku z nową falą uchodźców chęć przyjęcia gości z Ukrainy można zgłaszać poprzez stronę rudadlaukrainy.pl

15. Zachęcamy do czytania czytań oraz śpiewania psalmów w czasie mszy św. Można wpisywać się na konkretną mszę św. w panelu, który można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności/Posługa Lektorów.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Menu