OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2022

 1. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15.30
 2. We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Rycerzy Kolumba.
 3. W środę Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu poświęcamy gromnice. Podczas mszy św. o godz. 18 poświęcimy także świece dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Święto Ofiarowania obchodzone jest jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona będzie na zakony kontemplacyjne.
 4. W zakrystii można nabyć gromnice, które poświęcimy w święto Ofiarowania Pańskiego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannych mszach św. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego.
 6. W czwartek wspomnienie św. Błażeja. Po mszach św. udzielimy błogosławieństwa mającego nas chronić od chorób gardła. O godz. 17 cicha adoracja.
 7. W czwartek o godz. 8.30 zapraszam mężczyzn do pomocy w demontażu stajenki i dekoracji świątecznych.
  W piątek od 8.30 objazd chorych. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii bądź kancelarii. Od 17 okazja do spowiedzi.
 8. W sobotę wspomnienie św. Agaty. Podczas porannej mszy św. pobłogosławimy chleb i wodę.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na inwestycje w naszej parafii.
 10. Zachęcamy do czytania czytań oraz śpiewania psalmów w czasie mszy św. Nie chcemy jednak ograniczyć chętnych do zamkniętej grupy. Każdy może się włączyć wpisując siebie na konkretną mszę św. w panelu, który można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności/Posługa Lektorów.
 11. Zapraszamy na Kłodnicki Bal Charytatywny w sobotę 21 maja w restauracji „Barwy Śląska” w Śmiłowicach. Cena od pary 270zł.
 12. Odpowiadając na postulaty parafian poszukujemy osoby, które chciałyby grać na organach w naszym kościele. Parafia będzie wspierać wykształcenie muzyczne w tym względzie potencjalnych kandydatów.
 13. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 30% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Po spowiedzi prosimy o dezynfekcję spryskiwaczem folii przy kratkach konfesjonału. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
 14. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, a także nowy numer Znaku Krzyża, w którym oprócz wielu ciekawych tekstów, znajdziemy statystkę roczną oraz informacje o finale naszej adwentowej akcji charytatywnej. Zachęcamy do nabywania i czytania!
Menu