OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ŚWIĘTO ŚW. RODZINY MARYI I JÓZEFA 26.12.2021

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.30. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 2. Na mszach wieczornych od poniedziałku do czwartku, a także po Nowym Roku będziemy modlić się i prosić o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Po każdej mszy św. „kolędowej” będzie można zabrać do domu specjalnie przygotowane: wodę świeconą, kredę oraz obrazki z modlitwą za rodziny. Plan mszy św. „kolędowych” można znaleźć w naszych ogłoszeniach, na stronie internetowej oraz w gablotkach.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Jana. Po mszy św. porannej poświęcimy wina.
 4. We wtorek w Święto św. Młodzianków msza św. o godz. 9.00 w int. dzieci i matek. Po mszy w domu parafialnym rozdamy nagrody za uczestnictwo w tegorocznych roratach.
 5. We wtorek o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
 6. W piątek ostatni dzień Starego Roku. Tradycyjnie mszę św. na jego zakończenie oraz nabożeństwo dziękczynno-ekspiacyjne połączone ze sprawozdaniem rocznym odprawimy o godz. 16.00.
 7. W sobotę przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Kończy on oktawę Bożego Narodzenia. Msze św. w porządku niedzielnym. O 15.30 nieszpory kolędowe. Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta będzie specjalna, przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 9. Bardzo dziękujemy za udział w akcji „Paczuszka dla maluszka”. Wasza hojność przerosła nasze oczekiwania. Wszystkie zebrane artykuły można zobaczyć na zdjęciu na naszym profilu na facebooku. Zostaną one przekazane do Ośrodka Adaptacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej.
 10. W sobotę 22 stycznia 2022 roku zapraszamy na Kłodnicki Bal Charytatywny. Koszt zaproszenia od pary wynosi 270zł. Zapisy wraz z wpłatą w kancelarii parafialnej.
 11. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela od 2 do 9 lipca 2022 roku. Przy zapisie należy podać datę urodzenia, adres, nr telefonu, nr i datę ważności paszportu. Paszport lub dowód osobisty powinien być ważny przez sześć miesięcy od zakończenia pielgrzymki. Wymaganiem biura podróży jest ważny certyfikat szczepień przeciwcovidowych. Zapisy do 5 stycznia 2022 roku. Szczegółowy program można znaleźć w gablotce, stronie internetowej parafii i facebooku.
 12. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 30% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Po spowiedzi prosimy o dezynfekcję spryskiwaczem folii przy kratkach konfesjonału. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
 13. Jest nowy, podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10zł., a także grudniowy numer Znaku Krzyża, w którym oprócz treści związanych z Bożym Narodzeniem oraz innych ciekawych tekstów, zamieszczamy fotorelacje z najciekawszych wydarzeń parafialnych.
 14. Arcybiskup Wiktor Skworc udziela diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31
Menu