OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 21.11.2021

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.30. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
  2. We wtorek po mszy św. porannej spotkanie Grupy Modlitewnej „Wieczernik”, a o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
  3. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18 msza św. szkolna, po niej w kościele spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent.
  5. Wojewódzki Inspektor Sanitarny nie zabrania w obecnym czasie odwiedzin kolędowych. W związku z tym z Radą Parafialną dopuściliśmy możliwość odwiedzin w domach naszych parafian. Nie chcielibyśmy, aby nasza wizyta, mimo że odbędzie się z zachowaniem przepisów sanitarnych, była potraktowana przez kogokolwiek jako przymus. Dlatego rozwadze naszych parafian pozostawiamy decyzję o przyjęciu księdza. Bardzo prosimy gospodarzy domu przyjmującego kolędę o oczekiwania na księdza przed domem jako czytelny znak chęci przyjęcia odwiedzin duszpasterskich. Kolędy w soboty będziemy rozpoczynać o godz. 13, w niedziele o godz. 14, a od poniedziałku do piątku o godz. 16. Plan kolęd dostępny jest na stronie internetowej parafii, profilu parafii na facebooku, w gablotkach oraz jest wyłożony z tyłu kościoła. Kolędę rozpoczniemy w następną sobotę 27 listopada. W tym dniu odwiedzimy mieszkańców ul. Szczudlaka od nr 76 oraz ul. Miłej a także ul. Mikołowskiej od nr 54 wraz z ul. Wiśniową. Z kolei w przyszłą niedzielę odwiedzimy mieszkańców ul. Ligockiej nry nieparzyste od 35 oraz ul. Kuźnickiej a także ul. Ligockiej nry parzysty od 68.
  6. W zakrystii można nabyć kalendarze adwentowe, lampiony na roraty oraz świece caritas na stół wigilijny (małe 7zł, duże 14zł), a od następnej niedzieli także opłatki na stół wigilijny.
  7. 27 listopada ODB zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 6 do 14 roku życia na wycieczkę do Naukotechniki w Żywcu, na warsztaty geologiczne oraz doświadczenia z ciekłym azotem. Zbiórka o godzinie 8:00, planowany powrót ok. 16:00. Obiad i przejazd zostaną za sponsorowane. Wstęp na warsztaty 30 zł. Osoby chętne na wycieczkę, proszę o zgłaszanie się do Weroniki Jarczyk (tel. 604-076-747).
  8. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Po spowiedzi prosimy o dezynfekcję spryskiwaczem folii przy kratkach konfesjonału. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
  9. Zachęcam do lektury prasy. Za tydzień otrzymamy listopadowy Znak Krzyża zawierający, obok ciekawych tekstów, bogatą galerię zdjęć dokumentujących nasze życie parafialne. Zachęcamy do nabywania!
Menu