OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7.11.2021

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry. O godz. 15.30 nieszpory.
 2. We wtorek o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
 3. W czwartek 11 listopada Rycerze Kolumba zapraszają na inscenizację na terenie przykościelnym związaną z historią św. Marcina. O godz. 16 nabożeństwo w kościele ku czci św. Marcina, następnie orszak i inscenizacja, po której Rycerze zapraszają na piknik św. Marcina. Dzieci zapraszamy z latarynkami. Podczas wydarzenia będziemy zbierać koce dla podopiecznych Miejskiej Noclegowni w Rudzie Śląskiej. Samochód na koce będzie podstawiony przy dzwonnicy.
  W czwartek nie będzie mszy św. szkolnej.
 4. W sobotę na godz. 9 zapraszamy do grabienia liści na posesji parafialnej. Chętnych prosimy o zabranie własnych grabi, dla wzmocnienia będzie kawa, ciasto i coś jeszcze.
 5. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Kolekta będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na inwestycje w naszej parafii, przed kościołem zbiórka na rzecz Fundacji Papieskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 6. W przyszłą niedzielę Oaza Młodzieżowa serdecznie zaprasza do niedzielnej kawiarenki w Domu parafialnym w godzinach 11.00-19.00. Będzie możliwość zakupienia ciasta na wynos, na godz. 16 Oaza zaprasza dzieci na „Bajkowy Bal” a na godz. 18.00 młodzież i dorosłych na spotkanie z Księdzem Bartkiem Cudziło, który opowie o swoich doświadczeniach związanych z misjami.
 7. Rada Parafialna zbierze się w czwartek 18 listopada Na spotkaniu Rada podejmie decyzję w kwestii organizacji tegorocznych odwiedzin kolędowych oraz Kolędników Misyjnych.
 8. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Po spowiedzi prosimy o dezynfekcję spryskiwaczem folii przy kratkach konfesjonału. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
 9. Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii można nabyć „Gość Extra” poświęcony przyszłemu błogosławionemu ks. Janowi Masze.
Menu