OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31.10.2021

 1. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo żałobne w kościele o godz. 14.45, po nim procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych.
 2. We wtorek Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7, 16 i 18.
 3. Odpust za zmarłych od południa Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać w kościele pod zwykłymi warunkami, a także do 8 listopada nawiedzając cmentarze i modląc się za zmarłych.
 4. Kartki na zalecki są wystawione na stoliku przy gazetach. Można je składać w zakrystii. Różaniec za zmarłych zalecanych odmawiany będzie od 2 do 7 listopada: w sobotę i środę po mszy św. porannej, w niedzielę o 15.15, w pozostałe dni o 17.15. Za zmarłych zalecanych zostanie odprawionych również w naszym kościele 20 mszy św.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 6. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy o ich zgłoszenia w zakrystii albo kancelarii parafialnej. Od 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na renowację katowickiej katedry.
 8. W zakładce strony internetowej parafii można znaleźć ewidencję grobów na naszym cmentarzu wraz z wyszukiwarką.
  Groby oznaczone są 4 kolorami: zielony – trwa rezerwacja, pomarańczowy – rezerwacja zbliża się do końca, czerwony –
  prośba o przedłużenie lub rezygnację z rezerwacji (obowiązek po 20 latach od śmierci osoby pochowanej), czarny – grób
  do likwidacji. Grób podwójny traktowany jest jako 2 miejsca grobowe. Ze względu na wpisywanie dużej ilości danych do systemu internetowego istnieje możliwość zaistnienia pomyłek, za które z góry przepraszamy i prosimy o ich wyjaśnienie w kancelarii parafialnej.
 9. 11 listopada Rycerze Kolumba zapraszają na inscenizację na terenie przykościelnym związaną z historią św. Marcina, po której Rycerze zapraszają na piknik św. Marcina. Podczas wydarzenia będziemy zbierać koce dla podopiecznych
  Miejskiej Noclegowni w Rudzie Śląskiej.
 10. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy za-słaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Po spowiedzi prosimy o dezynfekcję spryskiwaczem folii przy kratkach konfesjonału. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
 11.  Jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa”. Jest także kolejny numer naszej gazetki, w której przeczytamy m.in. sprawozdanie ze spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz wywiad z uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Sydney i w Atenach, od kilku lat również naszą parafianką. Zachęcamy do nabywania i czytania.
Menu