OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.10.2021

  1. Dzisiejsza kolekta jest ofiarą specjalną przeznaczoną na inwestycje w naszej parafii. Dziś na godz. 17 Młodzież oazowa zaprasza do kawiarenki w naszych salkach. Czas przy kawie i ciastku umilą radośni chrześcijanie Helena i Marek. Dzieci będą mogły spędzić czas przy grach i zabawach.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15, w środę i sobotę po mszach św. porannych, w niedzielę o 15.15. Zachęcam grupy parafialne do prowadzenia nabożeństw różańcowych. W tygodniu podczas nabożeństw różańcowych przed mszami wieczornymi może nie być możliwości spowiedzi.
  3. W pierwszy poniedziałek miesiąca po mszy wieczornej na probostwie będą organizowane nauki przedchrzcielne, na które zapraszamy rodziców dzieci, chrzestnych, także osoby, które będą chrzestnymi w innych parafiach. Pierwsze nauki w najbliższy poniedziałek.
  4. We wtorek po mszy św. wieczornej i modlitwie do św. Michała Archanioła spotkanie Rycerzy Kolumba.
  5. W czwartek na parkingu przed kościołem zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór nastąpi o godz. 14. Zbiórka pozwala na gromadzenie środków finansowych wspierających misje.
  6. W czwartek o godz. 18 msza św. szkolna, podczas której poświęcimy różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w Polsce kolejny Dzień Papieski. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, a po mszach dodatkowa zbiórka przed kościołem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Oaza Dzieci Bożych po mszy św. popołudniowej w sobotę i po każdej mszy św. niedzielnej z okazji Dnia Papieskiego zaprasza na pyszne papieskie kremówki.
  8. W ubiegłą niedzielę odbyło się w całej Polsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej eucharystiach. Cieszymy się, że w naszym kościele było na mszach św. 846 osób, tj. 90 więcej, niż podczas poprzedniego liczenia przed początkiem epidemii jesienią 2019 roku. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.
Menu