OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Odpust Parafialny 19.09.2021

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Sławomira Filipka, który jest tegorocznym sumistą i kaznodzieją odpustowym. O godz. 15.30 nieszpory odpustowe.
 2. We wtorek po mszy wieczornej zapraszamy na pierwsze spotkanie „Kawa u Farorza”. Przedmiotem spotkań o charakterze otwartym, dyskusyjnym będzie wiara i życie Kościoła. Spotkania będą się odbywać w trzeci wtorek miesiąca. W ramach spotkań raz na kwartał będziemy zapraszać specjalnych gości, znanych z życia Kościoła albo specjalizujących się w szczegółowych zagadnieniach.
 3. W czwartek o 17 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18 msza św. szkolna.
  Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi naszej parafii. Próby w czwartki o 17 i w niedzielę o 11 przed mszą świętą południową.
 4. Po mszy św. wieczornej czwartek w salkach zebranie Rady Parafialnej. Zapisy sześciolatków do Wczesnej Komunii św. w czwartek po mszy św. wieczornej. Przygotowanie trwać będzie jeden rok. Od przyszłego roku Wczesna Komunia będzie odbywać się w pierwszą niedzielę czerwca.
 5. KSM naszej diecezji zaprasza wszystkich młodych na cykl spotkań z Hanikiem (ks. Janem Machą, za niedługo błogosławionym męczennikiem). Więcej informacji o tym wydarzeniu na najbliższym spotkaniu KSM-u w piątek 17 września po wieczornej mszy św.
 6. W następną niedzielę będziemy dziękować za 20 lat istnienia KSM w naszej parafii w czasie mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy wszystkich, którzy przez ten czas tworzyli i tworzą wspólnotę młodzieży naszej parafii. Po mszy zapraszamy na spotkanie i poczęstunek w Domu parafialnym.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 8. W czwartek 30 września po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 9. W dzisiejszą niedzielę do godz. 19 na parkingu przy „Plazie” w Rudzie Śląskiej odbywa się zbiórka odzieży używanej. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie Elżbiety Żurek, nauczycielki z Liceum im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej. Szczegóły na plakacie.
 10. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę.
 11. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w cenie 10 zł.
  W następną niedzielę będzie można nabyć nowy, powakacyjny numer Znaku Krzyża, a w nim min. kontynuacja wywiadu nt. Muzeum Archidiecezjalnego, rozważania Modlitwy Pańskiej,  fotorelacja z bieżących wydarzeń i wiele innych.
Menu