OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Niedziela Uroczystość MB Piekarskiej 12.09.2021

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość MB Piekarskiej, kolekta przeznaczona jest na archidiecezję.
 2. W poniedziałek po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
 3. We wtorek przypada nasze święto patronalne Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 7.00 odprawimy mszę św. za wszystkich zmarłych parafian, po niej poświęcimy przyniesione krzyże.
 4. We wtorek o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
 5. Od najbliższego czwartku wznawiamy msze św. szkolne o godz. 18.
 6. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi naszej parafii. Próby w czwartki o 17 i w niedzielę o 11 przed mszą świętą południową.
 7. Spotkanie rodziców dzieci z klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej, w czwartek 16 września o godz. 19.00 w Domu parafialnym. Obecność obowiązkowa.
 8. W piątek od 8.30 z Komunią św. odwiedzimy chorych i starszych parafian przed odpustem. Proszę o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.
 9. KSM naszej diecezji zaprasza wszystkich młodych na cykl spotkań z Hanikiem (ks Janem Machą, za niedługo błogosławionym męczennikiem). Więcej informacji o tym wydarzeniu na najbliższym spotkaniu KSM-u w piątek 17 września po wieczornej mszy św.
 10. Chłopców chcących służyć przy ołtarzu zapraszamy w każdą sobotę na zbiórkę o godz. 9.00. Obecnie w naszej parafii jest 24 ministrantów.
 11. Uroczystości odpustowe obchodzone będą w najbliższą niedzielę. Msza św. o godz. 10 będzie sprawowana w int. małżonków obchodzących w tym roku 20-tą rocznicę ślubu. Prosimy zgłaszać małżonków jubilatów w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania odpustowe wygłosi ks. dr Sławomir Filipek. Dzieci, które w tym roku były w I Komunii św. /wcześniaki i kl. IV/ zapraszam do udziału w sumie odpustowej w strojach komunijnych.
 12. Rada Parafialna zbierze się w czwartek 23 września.
 13. W niedzielę 26 września będziemy dziękować za 20 lat istnienia KSM w naszej parafii w czasie mszy św. o godz. 11.30. Już dziś zapraszamy wszystkich, którzy przez ten czas tworzyli i tworzą wspólnotę młodzieży naszej parafii.
 14. Zapisy sześciolatków do Wczesnej Komunii św. odbędą się po 19 września. Przygotowanie trwać będzie jeden rok. Od przyszłego roku Wczesna Komunia będzie odbywać się w pierwszą niedzielę czerwca.
 15. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
 16. I Liceum Ogólnokształcące w Rudzie Śląskiej organizuje koncert charytatywny „Gramy dla Eli” w Miejskim Centrum Kultury we wtorek 14 września. Wystąpią m.in.: Bożena i Mirosław Szołtysek, Grzegorz Poloczek, Top Man, 7 niebo. Więcej informacji na plakacie.
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu w cenie 10 zł.
Menu