OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.08.2021

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest specjalna, przeznaczona na inwestycje w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

2. W poniedziałek przypada odpust Porcjunkuli, który można uzyskać pod zwykłymi warunkami.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy tydzień miesiąca. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego. W czwartek o godz. 17 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek po mszy św. porannej nabożeństwo do NSPJ, wieczorem dodatkowa msza św. W sobotę dodatkowa msza św. o godz. 7, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

4. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

5. W sierpniu zachęcamy do trzeźwości i abstynencji.

6. W okresie wakacyjnym msze św. są sprawowane w następującym porządku: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7, we wtorki i czwartki o godz. 18, w soboty o godz. 16, w niedzielę tylko do południa o godz. 7.30, 10 i 11.30.

7. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym jest czynna w poniedziałki, środy, czwartki i piątki po mszach św., we wtorki w godz. 16.30-17.30.

8. W zakrystii można zapisywać się na wyjazd autokarowy na Dzień Halembski na Jasnej Górze, który odbędzie się w czwartek 19 sierpnia.

9. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po oso-bach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Menu