OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII Niedziela Zwykła 27.06.2021

1. Dziś o godz. 15.30 Nabożeństwo czerwcowe.

2. W okresie wakacyjnym od pierwszego lipca do końca sierpnia msze św. będą sprawowane w następującym porządku: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 7, we wtorki i czwartki o godz. 18, w soboty o godz. 16, w niedzielę tylko do południa o godz. 7.30, 10 i 11.30.

3. We wtorek przypada Uroczystość śś. Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

4. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna będzie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki po mszach św., we wtorki w godz. 16.30 -17.30.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek dodatkowa msza św. o godz. 18 a w I sobotę dodatkowa o godz. 7.

6. W przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi ks. Grzegorz Węglorz budowniczym kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Katowicach-Piotrowicach. Kolekta przeznaczona będzie na budowę tego kościoła. Kolekta specjalna przeznaczona na inwestycje w naszej parafii będzie w niedzielę 11 lipca.

7. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św. niedzielne i świąteczne, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek msze św. wieczorne, w środę i sobotę msze św. poranne.

8. Bierzmowanie w naszym kościele odbędzie się w czwartek 9 września.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz ostatni przed wakacjami numer Znaku Krzyża, a w nim m.in. wywiad z ks. Proboszczem, z którego dowiemy się jak funkcjonuje Muzeum Archidiecezjalne i dlaczego warto uczestniczyć w życiu kulturalnym. Zachęcamy do nabywania i czytania.

10. GKS Grunwald Ruda Śląska zaprasza chłopców urodzonych w latach 2007-2011 zaprasza codziennie do klubu. Gwarantuje dobrą bazę sportową, profesjonale szkolenie i medyczną opieką.

Menu