OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 16.05.2021

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kolekta jest ofiarą specjalną przeznaczoną na inwestycje w naszej parafii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.30, w środy i soboty po mszy św. porannej, w niedzielę o godz. 15.30. Podczas nabożeństw majowych odmawiamy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. W sobotę 22 maja zapraszamy na Nabożeństwo majowe pod krzyżem w lesie na skrzyżowaniu dróg.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 11.30 msza św. będzie sprawowana w int. ks. Proboszcza z ok. urodzin. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 5. Zapraszamy młodzież w wieku od 13 do 20 lat na jednodniową wycieczkę parafialną w góry w sobotę 19. czerwca. Koszt 50 zł. Zapisy do 5.06 u Weroniki Jarczyk.
 6. Z tyłu kościoła można nabyć emblematy na Boże Ciało w cenie 4 zł.
 7. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w środę 29 września.
 8. W niedzielę 30 maja odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich w warunkach reżimu sanitarnego. Liczba pielgrzymów ograniczona jest do 10 tys. Chętnych do udziału z naszej parafii prosimy o imienne zgłaszanie się u ks. Proboszcza od poniedziałku do następnej niedzieli. Wejście na piekarskie wzgórze w dniu pielgrzymki będzie możliwe wyłącznie po okazaniu opaski na ręce (w kolorze odpowiadającym sektorowi), dezynfekcji dłoni i zasłonięciu ust oraz nosa maseczką.
 9. W naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie 25 osób. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św. niedzielne i świąteczne, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek msze św. wieczorne, w środę i sobotę msze św. poranne.
 10. Dentystyka „Nad Kłodnicą” oferuje nieodpłatne konsultacje ortodontyczne w zakresie m.in. problemów z wymową, wad zgryzu, krzywych zębów. Informacje na ulotkach z tyłu kościoła.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
Menu