NIEDZIELA PALMOWA 27.03.2021

1. Rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Dziś w liturgii obchodzimy Niedzielę Palmową, która jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. O godz. 15.15 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Dodatkowa spowiedź od godz. 17 do godz. 19.

2. Dzisiaj kończymy nasze wielkopostne dzieła parafialne: pomoc dla bezdomnych przebywających w noclegowni w Rudzie Śląskiej, wsparcie jako jałmużna postna dla katolików w Kamerunie (zebraliśmy ponad 9 tys. złotych) oraz „Oddaj swój grzech Jezusowi”. Krzyż z wbitymi gwoździami znajdzie się w naszym Bożym Grobie.

3. W naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie według nowych norm 19 osób. Bardzo prosimy o zastosowanie się do limitu osób w naszym kościele zwłaszcza w czasie Triduum Paschalnym. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św. niedzielne, w poniedziałek i wtorek msze św. wieczorne, w środę rano oraz całe Triduum Paschalne.

4. Przedświąteczny objazd chorych nie odbędzie się jednego dnia, ale  w poniedziałek, wtorek i środę. Wizyty prosimy ustalać indywidualnie z ks. Proboszczem albo ks. Przemkiem.

5. W poniedziałek na godz. 9.00 zapraszam mężczyzn do pomocy w budowie Bożego Grobu.

6. Spowiedź w Wielką Środę od godz. 18 do 20.

7. W Wielki Czwartek spowiedź od godz. 7 do 8 i od 15 do 17. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po niej adoracja w ciemnicy do 21.00.

8. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Spowiedź od godz 7 do 9 i od 15 do 17. O godz. 9.00 Droga Krzyżowa. Ceremonie wielkopiątkowe o godz. 18.00, po nich adoracja przy Bożym Grobie do 21.00. Akt adoracji krzyża przez pocałunek będzie ograniczony wyłącznie do celebransa.

9. W Wielką Sobotę spowiedź od godz. 7 do 10 i od 15 do 18. Od godz. 7.00 adoracja przy Bożym Grobie. Nie będziemy w tym roku ze względów epidemiologicznych poświęcać potraw na stół wielkanocny. Zachęcamy do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym, wzór zostanie zamieszczony w Wielką Sobotę na stronie parafialnej oraz na profilu parafii na Facebooku. Msza św. Wigilii Zmartwychwstania o godz. 20.00.

10. W następną niedzielę będziemy czcić Zmartwychwstanie Pańskie. O godz. 15 będzie udzielana komunia św. dla osób uczestniczących we mszy św. przez środki masowego przekazu. Nieszpory o godz. 15.30. Proszę o zgłaszanie w zakrystii albo kancelarii osób, które chciałyby przyjąć komunię św. podczas Świąt Wielkanocnych.

11. W zakrystii kościoła są do nabycia paschaliki z Caritasu na stół wielkanocny.

12. Jest do nabycia marcowy numer Znaku Krzyża, w którym oprócz kontynuacji tematów związanych z naszą historią, zamieszczamy refleksje związane z parafialnymi rekolekcjami oraz przeżywanym okresem liturgicznym. Zachęcamy do nabywania i czytania!

Menu