V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.21

 1. Dziś 5. Niedziela Wielkiego Postu. Kolekta przeznaczona jest na archidiecezję.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15, nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o 17.00. Formularze na zalecki wyłożone są z tyłu kościoł
 3. We wtorek o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
 4. W środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone.
 5. W czwartek o 17 cicha adoracja, o 17.30 nabożeństwo Drogi krzyżowej dla dzieci.
 6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Palmowa. Podczas każdej mszy św. będziemy poświęcać palmy. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. od godz. 17 do 19.
 7. Niestety ze względów na reżim sanitarny nie odbędzie się Droga krzyżowa ulicami Kłodnicy a także miniekstremalna Droga krzyżowa do krzyża w lesie panewnickim.
 8. Zachęcamy do włączenia się do organizacji świątecznej pomocy dla bezdomnych przebywających w noclegowni w Rudzie Śląskiej. Dary serca można składać w przygotowanym koszu z tyłu kościoła do następnej niedzieli. Potrzebna jest żywność do bezpośredniego spożycia lub przygotowania w kuchence mikrofalowej np. konserwy, dania do podgrzania, gorące kubki, herbata, kawa, cukier.
 9. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritasu na stół wielkanocny. Koszt 6 zł.
 10. Do 25 marca będzie podstawiony kontener na makulaturę przy wjeździe na plac kościelny od ul. Sosnowej. Dochód ze sprzedaży makulatury będzie przeznaczony na misje.
 11. W naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie 25 osób Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy msze św. o godz. 7.30, 10 i 11.30 w niedziele, w tygodniu wieczorne w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, poranne w środy i soboty.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza ostatnie numery „Apostolstwa Chorych”. Za tydzień ukaże się marcowy numer Znaku Krzyża, w którym oprócz kontynuacji tematów związanych z naszą historią, zamieszczamy refleksje związane z parafialnymi rekolekcjami oraz przeżywanym okresem liturgicznym. Zachęcamy do nabywania i czytania!
Menu