OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20 .11.2022

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.30. Kolekta przeznaczona jest na renowację katowickiej katedry.
  2. W poniedziałek po mszy św. adoracja pielgrzymkowa przed kolejną Pieszą Halembską Pielgrzymką na Jasną Górę.
  3. We wtorek po mszy św. porannej spotkanie Grupy Modlitewnej „Wieczernik”, a o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
  4. We wtorek po mszy wieczornej w domu parafialnym spotkanie bierzmowańców z panią psycholog.
  5. W czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18 msza św. szkolna, po niej w kościele spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do przyjęcia I Komunii św.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy adwent. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. W niedziele adwentowe ze względu na kolędę nie będzie nieszporów.
  7. Od przyszłej soboty rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Początek kolędy w niedziele i święta o godz. 14, w soboty o 13, pozostałe dni tygodnia o 16. Bardzo prosimy gospodarzy domu przyjmującego kolędę o oczekiwania na księdza przed domem jako czytelny znak chęci przyjęcia odwiedzin duszpasterskich. Plan kolęd dostępny jest na stronie internetowej parafii, profilu parafii na facebooku i w gablotkach.
  8. W zakrystii można nabyć kalendarze adwentowe, lampiony na roraty oraz świece caritas na stół wigilijny (małe 10zł, duże 16zł), a od następnej niedzieli także opłatki.
  9. Przy naszej parafii będzie możliwość bezpłatnych konsultacji z architektem wnętrz, podczas których będzie można uzyskać porady w zakresie aranżacji konkretnych pomieszczeń a także stosowania różnych materiałów. Pierwsze spotkanie w czwartek 1 grudnia. Zapisy u Proboszcza.
  10. Zachęcam do lektury prasy. Za tydzień otrzymamy listopadowy numer Znaku Krzyża, w którym przeczytamy m.in. relacje z wydarzeń parafialnych oraz wywiad z szefem kuchni znanej restauracji i domu przyjęć, naszym byłym ministrantem. Już dziś zapraszamy do nabywania i czytania!
Menu