OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Odpust Parafialny 18.09.2022

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Michała Chlubka, który jest tegorocznym sumistą i kaznodzieją odpustowym. O godz. 15.30 nieszpory odpustowe.
 2. We wtorek po mszy wieczornej zapraszamy na pierwszą po wakacjach „Kawę u Farorza” . Tematem przewodnim spotkania będzie pytanie: czy da się zatrzymać młodych w Kościele?
 3. W czwartek o 17 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18 msza św. szkolna.
 4. W czwartek o godz. 19 w Domu Parafialnym spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ.
 6. Rozpoczynają się duchowe przygotowania do 44. Halembskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  Zapraszamy w środę, 21 września, do kościoła Matki Bożej Różańcowej w Halembie. O godz. 18.00 msza św., po niej adoracja pielgrzymkowa.
 7. Chcemy stworzyć całoroczny kalendarz wydarzeń w naszej parafii. Bardzo proszę odpowiedzialnych grup parafialnych o podanie planowanych wydarzeń i eventów.
 8. Oaza Dzieci Bożych zaprasza na wycieczkę w sobotę 1. października dzieci (13 do roku życia) do Parku Wilkowice, który oferuje wiele atrakcji: zoo, park z placami zabaw i park linowy. Koszt wycieczki 50 zł, zapisy pod nr tel. 604-076-747. Zapisy trwają do 27.09.
 9. Zachęcamy do czytania czytań oraz śpiewania psalmów w czasie mszy św. Można wpisywać się na konkretną mszę św. w panelu, który można znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Aktualności/Posługa Lektorów.
 10. Przyjmowanie komunii św. w naszym kościele: jeśli jest dwóch rozdających komunię na mszy św. to od strony zakrystii komunia jest rozdawana do ust, po drugiej stronie na rękę. W przypadku jednego rozdającego najpierw przyjmujący na rękę, później osoby przyjmujące do ust.
 11. W czwartek 30 września po mszy wieczornej spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W przyszłą niedzielę otrzymamy  pierwszy po wakacjach numer Znaku Krzyża, w którym oprócz innych ciekawych tekstów zamieszczamy relację z parafialnej pielgrzymki do Fatimy oraz sprawozdanie z pierwszego posiedzenia nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zachęcamy do nabywania i czytania.
Menu