OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 26.09.2021

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ.
 2. Od piątku rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.15, w środę i sobotę po mszach św. porannych, w niedzielę o 15.15. Zachęcam grupy parafialne do prowadzenia nabożeństw różańcowych. W tygodniu podczas nabożeństw różańcowych przed mszami wieczornymi może nie być możliwości spowiedzi.
 3. We wtorek po mszy porannej spotkanie Grupy Modlitewnej „Wieczernik”.
  We wtorek o godz. 20 adoracja uwielbieniowa.
 4. W środę po mszy porannej spotkanie odpowiedzialnych Róż Różańcowych.
 5. W czwartek o 17 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18 msza św. szkolna.
  W czwartek po mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej.
 6. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. Stosowne nabożeństwa po porannych mszach św.
 7. W piątek od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy o ich zgłoszenia w zakrystii albo kancelarii parafialnej. Od 16.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalna przeznaczona na inwestycje w naszej parafii.
 9. Raz w miesiącu w niedzielę po mszy popołudniowej Oaza Młodzieżowa będzie organizowała kawiarenkę, w której będzie można przy dobrej kawie i ciastku poznać ciekawych gości a dzieci będą mogły spędzić czas przy grach i zabawach. Pierwsze spotkanie w następną niedzielę.
 10. Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej zaprasza wszystkie osoby chętne do pełnienia roli rodzica zastępczego, aby zgłaszały się w siedzibie działu przy ul. Markowej 20 w Rudzie Śląskiej 9 od poniedziałku do piątku w godz. od 8 do 16.
 11. W naszym kościele na nabożeństwach obowiązuje limit – maksymalnie 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św.
 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia pierwszy po wakacjach numer naszej gazetki „Znak Krzyża”, w której znajdziemy oprócz innych ciekawych artykułów, kontynuację wywiadu nt. Muzeum Archidiecezjalnego, rozważania Modlitwy Pańskiej, świadectwo dobra w Kościele, fotorelacja z bieżących wydarzeń i wiele innych. Zachęcamy do nabywania!
Menu