NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04.04.2021

1. W liturgii obchodzimy dzisiaj Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Żyjemy radością otrzymanego od Boga daru – Odkupienia. O godz. 15 będzie udzielana komunia św. dla osób uczestniczących we mszy św. przez środki masowego przekazu. Nieszpory o godz. 15.30.
2. Najbliższy tydzień to oktawa Uroczystości Zmartwychwstania. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W poniedziałek mamy drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 15.30 Nieszpory. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL
4. Przyszła niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Kolekta będzie ofiarą specjalną przeznaczoną na inwestycje w naszej parafii.
5. W następną niedzielę swój złoty jubileusz kapłaństwa miał obchodzić w naszym kościele ks. Henryk Jersz. Ze względów epidemiologicznych jubileusz będziemy obchodzić latem.
6. Nasza parafia ma nową stronę internetową. Strona będzie sukcesywnie uzupełniana. Niebawem zostanie aktywowany na niej link do strony naszego cmentarza.
7. W naszym kościele na nabożeństwach może przebywać jednocześnie według nowych norm 19 osób. Bardzo prosimy o zastosowanie się do limitu osób w naszym kościele zwłaszcza w czasie Triduum Paschalnym. Wewnątrz kościoła wszyscy zasłaniamy usta i nos. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Wiernych przyjmujących komunię do ust prosimy o podchodzenie do ołtarza po osobach przyjmujących komunię na rękę. Na kanale na youtubie transmitujemy wszystkie msze św. niedzielne i świąteczne, w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek msze św. wieczorne, w środę i sobotę msze św. poranne.
8. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego: budowniczym Bożego Grobu i Ciemnicy, ofiarodawcom kwiatów, służbie kościelnej i liturgicznej, tym, którzy podjęli posługę lektorów i kantorów, naszemu zespołowi.
9. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego a także marcowy numer Znaku Krzyża, w którym oprócz kontynuacji tematów związanych z naszą historią, zamieszczamy refleksje związane z parafialnymi rekolekcjami oraz przeżywanym okresem liturgicznym. Zachęcamy do nabywania i czytania!
10. Wszystkim życzymy nieustannej radości ze Zmartwychwstania naszego Pana.

Menu